تهران، خیابان شریعتی، خیابان هویزه، پلاک 3، واحد 2
مشاوره رایگان با کارشناسان ولز
09129722169 - 02188740922

بخش دوم - طراحی قطعات صنعتی

فرآیند قالب گیری بادی

قالب گیری بادی برای قطعات ضخیم و بزرگ بسیار مناسب است به طوری که اگر اتصالات نقطه ای و شیارهای تقویت کننده را به درستی به کار برد می توان قطعاتی تولید کرد که نسبت به وزن آن استحکام بالایی دارد.

طراحی براساس انرژی جنبشی

برای قطعاتی که در برابر انرژی جنبشی به صورت جاذب یا میرا عمل می کنند قالب گیری بادی مناسب است بخصوص زمانی که با ضربات متعدد قطعه شکل می گیرد.

قطعات دو جداره در سیستم های مختلف دفع انرژی جنبشی می توان به کار برد:

  • شکل پوسته خارجی در محل برخورد ضربه تغییر پیدا می کند.
  • پس از وارد نمودن ضربه، قطعات توخالی بسته که معمولا فشار داخلی بالاتری نسبت به محیط خارج دارند، شکل می گیرند.
  • برای جذب مقادیر بیشتری انرژی می توان قطعات پر شده با فوم را طراحی نمود. در طراحی ضربه گیرهای صنعتی و خودروسازی این نکته موردتوجه قرار گرفته است.

قالب گیری قطعاتی که اینسرت خارجی دارند

در این حالت معمولا اینسرت ها در بدنه قالب قرار می گیرد و بعد از باد کردن پلاستیک، دیواره ای پلاستیکی اطراف اینسرت را احاطه می کند.

سیستم های خودقفل

در این حالت از جفت شدن اتصالات نرگی و مادگی برای مونتاژ نمودن قطعات مختلف اطمینان حاصل می شود. برای ساخت مجموعه های مونتاژی از این روش استفاده می شود. برای ساخت این نوع قالب ها، ابتدا قالب های اولیه را طوری می سازند که قطعات به صورت کاملا آزاد در هم جا بخورند. بعد از این مرحله، نحوه اتصالات کمی محکم تر جا می خورد.  بعد از تولید قطعات نمونه و تست آنها، برای جفت شدن مناسب آنها، این مرحله چندین بار تکرار می شود.

اتصالات فشاری

قطعات سرباز به همراه سر آنها را می توان به صورت یکپارچه قالب گیری کرد و در مراحل بعدی، قسمت سر را از بدنه جدا کرد. زمانی که قسمت سر از بدنه جدا می شود، این جز به صورت فشاری بر روی بدنه قرار می گیرد.

کاویتی های ترکیبی

برای اینکه هزینه های تولید بطری های بدون سر کاهش پیدا کند، معمولا دو عدد بطری از یک واحد پاریسون تولید می شوند. بین دو سر بطری، یک ناحیه کوچک اضافی برای عبور سوزن ورودی هوا درنظر گرفته شده است. به همین دلیل، بعد از جدا شدن قطعات و ناحیه اضافی، هیچ گونه سوراخی در قطعات مشاهده نخواهد شد.

طراحی فرم بطری

در طراحی بطری، به دلیل تنش هایی که براثر انقباض غیریکنواخت پلاستیک وارد شده، دیواره های جانبی صاف اعوجاج پیدا می کنند. در حالی که دیواره های محدب، جهت انقباض را بهتر کنترل می کنند. همچنین فرم سطح مقطع لبه باید مناسب باشد تا از اعوجاج در قسمت لبه جلوگیری شود.

جعبه های دوجداره

برای بسته بندی وسایلی که حساسیت بیشتری دارند، از جعبه های دوجداره که توسط قالب های بادی تولید شده، استفاده می شود. در این نوع جعبه ها، معمولا یک لایه از هوا بین دو لایه از رزین (اغلب پلی اتیلن) قرار می گیرد.